Lengvai prižiūrimi augalai interjere

Norintys papuošti savo namus margaspalviais žiedais ar įdomių formų lapiniais augalais, dažnai susiduria su rimtu iššūkiu – jų priežiūra, tad gaila, bet dažnas nuleidžia rankas jau po pirmos nesėkmės. Pateiksime jums keletą mažiausiai reiklių augalų pavyzdžių, o jūs ir vėl galėsite bandyti sukurti penkiasdešimties žalių atspalvių peizažą savo namuose!
Sukulentai, kaupiantys vandens atsargas ir gebantys išgyventi net nepalankiausiomis klimato sąlygomis – vieni lengviausiai prižiūrimų augalų. Šie augalai tikrai nepyks, jei pamiršite juos palaistyti keletą savaičių, o žiemos metu, esant šaltesniam orui, patariama jų visai nelieti. Pasaulyje sukulentų yra apie dešimt tūkstančių rūšių, tad jei tik nepasiklysite jų gausybėje, tikrai rasite iš ko išsirinkti. Galite iš karto įsigyti keletą skirtingų ir sukurti savo žalią paveikslą vazone. Belieka pasitelkti fantaziją! Skirtingų atspalvių ir formų sukulentai leis sukurti užburiančias kompozicijas ir suteiks išskirtinumo jūsų namų interjerui.
Sansevjera – daugelį rūšių ir porūšių turinti, vandens ir šviesos trūkumo nebijanti gražuolė, yra itin mėgstama dizainerių. Jų dryžuoti, smailinti, margaspalviai lapai puikiai dera minimalistiniame, skandinaviškame interjere. Šie augalai, nors ir toksiški, pasižymi orą valančiomis savybėmis, taip pat gali šeimininkus pradžiuginti smulkiais, šviesiais, malonų aromatą skleidžiančiais žiedais. Neturintiems patirties kambarinių augalų priežiūroje, Sansevjera – idealus pasirinkimas. Nereikli ir nekaprizinga, puikiai prisitaikys, net jei ir pastatysite vazoną šešėlyje. Patariama rinktis platesnį indą, kadangi jų šaknys auga į plotį.
Jūsų namų oras drėgnas? Tuomet puikiai sutarsite su Adiantu. Gležnas, paparčių giminės, natūraliai augantis derlinguose, drėgnuose dirvožemiuose, dažniausiai šešėlyje, nemėgsta tarpinės sausros tarp laistymų. Jam daug maloniau, jei žemė visuomet drėgna, todėl kas dieną galite papurkšti purkštuku, pastovėjusiu vandeniu. Venkite tiesioginių saulės spindulių ar per daug ryškios šviesos. Lepus persodinimui, tad nepersistenkite. Sudėtingiausia auginant Adiantus, jų neperlaistyti, nes gali supūti šaknys. Tad įsigijus, teks visuomet palaikyti drėgmės balansą neperlaistant ir neleidžiant visiškai išdžiūti. Jei lapeliai pradeda riestis ar dažnai krenta – jam trūksta drėgmės. Jei žali lapeliai pradeda ruduoti, tikėtina, kad jam nepatinka kietas vanduo, kuriuo laistote, arba jis kenčia nuo tiesioginių saulės spindulių. Patariama parudavusius lapelius švelniai pašalinti.
Jeigu norite pagyvinti savo namų interjerą rausvų atspalvių žiedais, įsigykite Kliviją. Tai amarilinių augalų šeimos atstovė. Nuo kitų amarilių skiriasi tuo, kad neturi svogūno. Iš Pietų Afrikos kilusios gražuolės, gausiai žiedus skleidžiančios vėsiose patalpose, sušildys šaltų spalvų interjerą. Augalas nemėgsta tiesioginių saulės spindulių bei per didelės drėgmės, tad nepersistenkite su laistymu. Nužydėjusį žiedyną nukirpkite ir po žydėjimo laistykite minimaliai, leiskite žemei visiškai išdžiūti, kad augalas pailsėtų. Šaltuoju metų laikų laistymas turėtų būti retesnis, artėjant pavasariui – gausesnis. Klivija – pavasario šauklė, žiedus pradeda skleisti žiemai baigiantis. Nekantriai laukiantiems pavasario, pražydusi gėlė taps ženklu, kad po truputį artėja šiltos dienos. Idealiausia vieta Klivijai – vakarinės pusės palangė.
Elegantiškosios Gebenės šakelės padailintos skiautiniais tamsiai žaliais lapais, šviesintu apvadu. Grakščiai svyrančios, interjerui suteikia ypatingą efektą. Mėgsta drėgmę, tad geriau pasirūpinti, kad šiltuoju metų laikų žemė nebūtų sausa. Žiemą, reikėtų daryti tarpus tarp laistymų ir leisti žemei visiškai išdžiūti. Lapus naudinga apipurkšti purkštuku ir kartais palepinti šaltu dušu. Gebenėms patinka vidutinė oro drėgmė, gerai jaučiasi ir prietemoje, nors labiau tinka ryški šviesa. Pasižyminčios švarinančiomis savybėmis, šios gėlės geba sumažinti oro drėgmę, bei naikinti pelėsius. Tačiau būkite atsargūs, nes Gebenės nuodingos, tad geriau jų neauginti turintiems mažų vaikų, ar smalsių naminių gyvūnų, mėgstančių ragauti augalų lapus.
Kone kiekvienuose namuose galima rasti bent po vieną Orchidėją. Šios įspūdingo grožio žiedais apdovanotos gėlės – puiki namų puošmena. Teigiama, kad Orchidėjos mažina patiriamą įtampą ir valydamos orą gerina miego kokybę, todėl puikiai tiks miegamajame. Yra manančių, kad Orchidėjas auginti sunku. Taip nėra. Jas tiesiog reikia auginti kitaip. Užtenka žinoti pagrindinius Orchidėjų auginimo principus, kad galėtumėte didžiuotis gausiais, ryškiaspalviais žiedais. Geriausiai šios gėlės auga permatomame vazone su skylutėmis, kurios užtikrina tinkamą drenažą. Daugumą Orchidėjų pakanka gausiai palaistyti kartą per savaitę kambario temperatūros vandeniu. Šiems augalams nereikia ilgų maudynių, todėl įsitikinkite, kad visas vandens perteklius pasišalino. Vandens poreikį jums išduos gėlės šaknys. Jei jos žalios, drėgmės pakanka, jei pilkos, galite laistyti. Geriausiai Orchidėjos jaučiasi drėgnoje, gerai vėdinamoje patalpoje, įsitaisiusios ant šviesiausios palangės.
Filodendrai, kilę iš Amerikos atogrąžų, tad puikiai prisitaikys augdami pusiau šešėlyje, šiltose patalpose. Jei namuose turite tokį kampelį, augalas gali būti paskutinis akcentas pilnam interjero išpildymui. Ant lentynų ypač gražiai žiūrisi laipiojančių Filodendrų rūšys. Šiems augalams svarbi drėgmė, tad žemė turėtų būti vidutinio drėgnumo. Nepamirškite bent pora kartų į savaitę papurkšti purkštuku, o šaltuoju metų laiku, kaip ir daugumai augalų, leiskite žemei visiškai išdžiūti. Filodendrų lapai ir stiebai toksiški, tad gali sukelti burnos nudegimus, o patekę į virškinamąjį traktą – vėmimą ir kitus negalavimus.
Žalieji augintiniai neabejotinai pagyvins jūsų namų interjerą. Galite vienoje erdvėje grupuoti skirtingų atspalvių ir formų augalus, suteikiant bendram vaizdui žaismingumo. Dauguma jų teigiamai veikia psichinę žmogaus būklę, valo orą, o vingiuodami žemyn, pastatyti ant aukštų lentynų, atima žadą. Tačiau neapsigaukite jų skleidžiamu žavesiu, nes kai kurie jų gali būti nuodingi. Auginantys vaikus ir naminius gyvūnus, turėtų būti ypač atsargūs ir rinkdamiesi kambarinį augalą labiau pasidomėti jo charakteristika.