Augalai

Augalai -neatsiejama ekosistemos dalis. Nuo senų senovės jie -žmonių sąjungininkai, pasitarnaujantys ne tik pramoniniais tikslais, bet ir gebantys gydyti fizinę bei emocinę žmogaus būklę. Kiekvienas iš mūsų namuose augina vienokį ar kitokį žydintį ar lapinį augalą, kiti gi namuose susikuria sau gėlių apsuptą rojaus kampelį, skirtą jaukiai įsitaisius paskaityti knygą, ar tiesiog po dienos darbų pailsinti protą ir mintis.
Juk augalai ne tik gaivina ir gerina namų oro kokybę, mažina stresą, bet taip pat gali padėti sukurti harmoniją namuose. Priderinkite vazoną prie interjero ir jūsų žaliasis draugas įsilies į jaukią namų aplinką, priversdamas žavėtis svečius.
Pavydžiai nužvelgiate besišypsančius spalvotus žiedus draugų namuose, kai tuo tarpu jūsiškiuose auga tik kaktusai? O galbūt tyliai pasvajojate apie žalią ramybės salelę savo aplinkoje, bet paskutinį pageltusį lapą numetusi gėlė ir vėl atsidūrė šiukšliadėžėje? Daugiau nereikės to patirti, jei tik tinkamai rūpinsitės savo augalais. Visų pirma reikia atkreipti dėmesį į šviesą ir laistymo ypatumus. Augalai -visai kaip žmonės, turintys skirtingus poreikius. Vieni mėgsta saulės bučinius, kiti labiau linkę didžiąją laiko dalį praleisti prietemoje. Vieni mėgaujasi dušo teikiamais malonumais, kitų šiukštu negalima perlaistyti, tad įsigiję augalą visų pirma plačiau pasidomėkite jo charakteristika.

Štai keletas bendrų patarimų, tinkančių daugumai kambarinių augalų:
- Neperlaistykite! Laikykitės laistymo rekomendacijų. Atkreipkite dėmesį, kad jos skiriasi priklausomai nuo metų laiko. Taip pat labai svarbu nepalikti inde vandens pertekliaus, kad nepūtų šaknys.
- Laistymui naudokite kambario temperatūros vandenį (~20° C). Per karštas vanduo gali pažeisti šaknis, per šaltas –jūsų augalą užmigdys ir jis nustos augti.
- Rinkitės indą su skylute dugne. Jį galėsite įdėti į didesnį ir dailesnį vazoną, labiau derantį prie jūsų namų interjero. Taip užtikrinsite tinkamą drenažą ir vandens perteklių galėsite lengvai išpilti. Vandenį geriau sugeria keramikiniai ir moliniai vazonai. Jų sienelėse ilgiau išsilaiko augalui taip reikalinga drėgmė, kuri saugo šaknis nuo perdžiūvimo.
- Augalą pastatykite gerai apšviestoje vietoje, bet venkite tiesioginių saulės spindulių. Stenkitės dažnai nekeisti augalo vietos, nes adaptacija užtrunka. Taip pat venkite drastiškų temperatūros šuolių. Jei augalą, stovėjusį mažai apšviestoje vietoje norite perkelti į labiau apšviestą, darykite tą palaipsniui. Pradžiai, naujoje vietoje palikite valandai, vėliau kas dieną po truputį ilginkite laiką.
- Sausas oras, tinkantis kaktusams gali būti pražūtingas daugeliui kitų augalų. Drėgmės trūkumą išduoda nuvytę, pageltę augalo lapai. Drėkinimui puikiai tiks rankinis purkštukas.
- Nebijokite augalo apkarpyti, taip kontroliuosite jo augimą. Taip pat pašalinkite negyvas šakas, lapus ar stiebus, kurie vilioja vabzdžius.
- Pasidomėkite apie savo augalo ypatumus. Žydinčių ir lapinių augalų poreikiai skiriasi. Jiems reikalingos skirtingos maistinės medžiagos, taip pat šviesos ir vandens kiekis.